ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5053410
*
nr 505 3410
Spegel
höjd: 85
Utrop:
100 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2008
kl 16:41:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 21:59:13
1
200 kr
25/1 18:29:35
2
200 kr
25/1 18:30:26
2
250 kr
25/1 22:39:21
3
800 kr
26/1 17:32:55
4
350 kr
26/1 17:34:02
4
450 kr
26/1 17:35:07
4
550 kr
28/1 13:39:30
5
1.000 kr
28/1 14:50:46
6
900 kr
28/1 14:51:59
6
1.000 kr
28/1 14:54:12
6
1.100 kr
28/1 14:57:23
5
1.500 kr
28/1 14:59:27
6
1.300 kr
28/1 15:01:05
6
1.500 kr
28/1 15:01:47
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 505 3410
Spegel
höjd: 85
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/1 21:59:13 | 1 | 200 kr |
25/1 18:29:35 | 2 | 200 kr |
25/1 18:30:26 | 2 | 250 kr |
25/1 22:39:21 | 3 | 800 kr |
26/1 17:32:55 | 4 | 350 kr |
26/1 17:34:02 | 4 | 450 kr |
26/1 17:35:07 | 4 | 550 kr |
28/1 13:39:30 | 5 | 1.000 kr |
28/1 14:50:46 | 6 | 900 kr |
28/1 14:51:59 | 6 | 1.000 kr |
28/1 14:54:12 | 6 | 1.100 kr |
28/1 14:57:23 | 5 | 1.500 kr |
28/1 14:59:27 | 6 | 1.300 kr |
28/1 15:01:05 | 6 | 1.500 kr |
28/1 15:01:47 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58